Ręczniki na saunę

( ilość produktów: 5 )

Najlepszy ręcznik do sauny – ważne cechy

Przebywanie w tytułowym pomieszczeniu o podwyższonej temperaturze ma wiele pozytywnych właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim przyspiesza ono nasze krążenie, dzięki czemu składniki odżywcze lepiej docierają do całego naszego ciała. Saunując wzmacniamy też swoją odporność, oczyszczamy organizm z toksyn i po prostu doskonale relaksujemy się. By robić to komfortowo i bezpiecznie przydadzą się nam dobre ręczniki na saunę Dr.Bacty. Spośród jakich modeli możemy wybierać?

Zestaw ręczników do sauny czy 1 produkt?

W większości dużych saunariów obowiązuje tak zwana strefa nagości. Oznacza to tylko tyle, że użytkownik nie może do pomieszczenia wchodzić w kostiumie kąpielowym. W jego zastępstwie używa się ręcznik do sauny damski (np. ręcznik z tukanami) lub męski (np. ręcznik z azteckim wzorem). To, czy jest on dedykowany kobietom, czy mężczyznom, zależy wyłącznie od nadruku na dzianinie, sama konstrukcja modelu jest bowiem dokładnie taka sama.

Taki ręcznik sauna, zwłaszcza w przypadku pań, musi mieć większe wymiary, np. 140x70. Wszystko po to, by dobrze zakryć intymne części ciała. Sprawdźmy też, czy jesteśmy w stanie się dobrze owinąć produktem, czy on jest wystarczająco długi. Taki rozmiar to również dobry pomocnik jako ręcznik do kąpieli po saunowaniu.

Kolejny ważny ręcznik saunowy to ten, który ułożymy w saunie suchej pod swoimi nogami. Trzeba bowiem wiedzieć, że w takiej przestrzeni całe ciało użytkownika powinno się znajdować na ręczniku, także stopy. Dlaczego tak jest? Mocno rozgrzane ciało intensywnie wydziela pot, którego składnikiem jest szkodliwy kwas moczowy. Istotne jest, by nie przenikał on do siedzisk zrobionych z desek, nie przenosił się na innych użytkowników korzystających z nich po nas.

rozmiar
Kolor
Płeć
Chłonność
pixel