Chusty wielofunkcyjne

( ilość produktów: 19 )

Jak nosić bandany? Najpopularniejsze zastosowania

Czym jest jedno z najbardziej znanych akcesoriów treningowych, czyli bandana czarna, czerwona, biała lub w dowolnym innym kolorze? Początkowo pod tym określeniem kryły się wyłącznie trójkątne czy kwadratowe chusty, które wiązało się w różny sposób na ręce, głowie czy na spodniach.

Obecnie jednak nazwą tą równie często określa się kolorowe kominy sportowe z nadrukami, czyli oryginalny rodzaj cienkich szalików mających formę elastycznych tub. Są one cienkie i lekkie, ale jednocześnie zapewniają odpowiednią termoizolację biegaczowi czy rowerzyście i ciekawie dopełniają jego look poprzez oryginalne nadruki ze Świętą Śmiercią, flamingami czy samurajem. Dodatkowo są to produkty wielofunkcyjne, które zakłada się na różne sposoby. Jakie to dokładnie metody?

Podstawowe zastosowanie – bandany na głowę

Popularnych sposobów, w jakie noszona może być sportowa chusta wielofunkcyjna, jest przynajmniej kilka. Pierwszy z nich określany jest jako „na głowę”. Może być to forma opaski czy czapki, które ochronią nas przed wiatrem w chłodniejsze dni lub przed słońcem w letnie upały. Panie mogą też nosić omawiany artykuł na głowie jako gumkę do włosów.

Równie często spotkamy buff komin na szyję. Zastępuje on wtedy szalik, jest jego cieńszym odpowiednikiem. Co ważne, może on znajdować się tylko na szyi, ale też jednocześnie zasłaniać usta i nos, co jest kluczowe zwłaszcza w najzimniejszym okresie roku.

Kolejne praktyczne rozwiązanie to to, gdy nasza bandana do biegania zakładana jest na nadgarstek. Wtedy możemy nią szybko obetrzeć pot z czoła czy karku, sprawić że nasze ciało będzie suche. 

Kolor
Płeć
pixel