Ręczniki dla niemowląt / ręczniki niemowlęce

( ilość produktów: 4 )

Miękki ręcznik dla niemowlaka – wybieramy bezpieczny model

Skóra najmłodszych dzieci jest bardzo wrażliwa. Pielęgnujemy ją więc wyłącznie łagodnymi kosmetykami, a na małe ciała zakładamy ubranka z bezpiecznych, przyjemnych w dotyku tkanin. Gdy natomiast przychodzi do kąpieli, warto postawić na najlepsze delikatne ręczniki dla niemowląt. Ich powierzchnia nie będzie podrażniała, a maluszek będzie się z przyjemnością wtulał w mięciutki materiał. Wspomnianą delikatność może zapewnić odpowiednio prana bawełna lub ultramikrowłókno stworzone z połączenia poliestru i nylonu. To tak zwana mikrofibra, znana nam już od wielu lat.

Jaki ręcznik kąpielowy dla niemowlaka?

Przede wszystkim – nie musi być on wcale duży. Już ręczniki w rozmiarze 60x130 cm spełnią swoją funkcję zarówno u kilkutygodniowego szkraba, jak i u tego mającego rok lub więcej. Oczywiście możemy wybrać mały ręcznik dla noworodka do szpitala, jednak warto mieć świadomość że jako produkt kąpielowy posłuży on przez kilka czy kilkanaście miesięcy, później zamieniając się na przykład w akcesorium do wycierania małych rączek.

Co równie istotne, piękny ręczniki do kąpieli niemowląt muszą być nie tylko miękkie, ale też antybakteryjnie. Bezpieczna powłoka Polygiene sprawia, że drobnoustroje w znacznie mniejszej ilości będą osiadać na dzianinie. A te, które na niej zostaną, nie będą miały dobrych warunków do rozwoju. Ostatecznie więc na skórze szkraba też będzie ich mniej.

Jeśli chodzi o wzory, decydując się na ręcznik kąpielowy dla noworodka postawmy na stonowane printy, które będą uspokajały maluszka przed zaśnięciem. Perfekcyjnie odnajdzie się w tej roli m.in. ręcznik w statki.

Kolor
Ręcznik dziecięcy
pixel