Darmowa dostawa od 179,00 zł

Technologia ręczników szybkoschnących

TECHNOLOGIA WYKONANIA RĘCZNIKÓW SZYBKOSCHNĄCYCH


Przędza użyta do produkcji ultra-mikrowłókna jest wykonana z poliamidu (Nylon - 6) ok. 20-30 % oraz z poliestru w 70-80%. Początkowo włókno ma grubość 2 Dernier, później w procesie produkcji włókno przyjmuje porowatą strukturę z charakterystycznymi trójkątnymi klinami cząsteczek poliestru, a także otrzymuje grubość 0.13 Dernier (oznacza to że 1 gram włókna ma... 70 tys metrów!).
Oznacza to, że jest cieńszy od ludzkiego włosa aż 100 razy.

Dzięki porowatej strukturze uzyskujemy efekt kapilarny, a trójkątny kształt włókien poliestru zapewnia tak doskonałe cechy czyszczące.

Także dzięki temu, uzyskujemy wysoką chłonność materiału oraz to, że szybko schnie.

Oferujemy jako jedyni wykończenie dzianiny technologią Polygiene.

Akcesoria wykonane z ultramikrowłókna mają setki zastosowań: do czyszczenia mebli, karoserii, elektroniki. Świetnie nadają się jako ręczniki do SPA, salonów kosmetycznych, ręczników dla dzieci.

bawełna mikrowłókno ultra-mikrowłókno
Zwykłe włókno bawełny wchłania jedynie tyle wody ile jest w stanie przylgnąć do jego powierzchni. Dlatego część cząsteczek wody czy kurzu pozostaje na czyszczonej powierzchni. Mikrowłókno jest cieńsze od bawełny dzięki temu dzianiny z niego wykonane mają większą powierzchnię więcej wody do nich przylega. Jednak jest pewien kres "pocieniania" włókien poliestrowych choćby w trosce o ich wytrzymałość. Dlatego stworzono ultra-mikrowłókno, które dzięki swojej rozdzielonej powierzchni jest w stanie wchłonąć 7 RAZY więcej wody niż samo waży lub też 3 RAZY więcej wody niż materiał o tej samej powierzchni wykonany z bawełny.

OCHRONA PRZED BAKTERIAMI DR.BACTY PROTECTION (technologia Polygiene)


Opatentowana technologia ochrony przed rozwijaniem się drobnoustrojów Dr.Bacty oparta o wykorzystanie jonów srebra pozwala dłużej cieszyć się swobodą w podróży, bez nieprzyjemnych zapachów.

 

 

Nagroda FIWE dla ręczniaka szybkoschnącego Dr.Bacty Nasz sportowy ręcznik szybkoschnący w 2014 r. otrzymał Nagrodę Najlepszego Produktu podczas Targów Fitness & Wellness.
Podziel się swoim komentarzem z innymi
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług korzystamy z informacji przechowywanych w przeglądarce internetowej. Zapoznaj się z polityką cookies.
Zamknij
pixel