Jaki ręcznik na basen dla dziecka?

2022-10-24
Jaki ręcznik na basen dla dziecka?

Pływanie to jeden z najbardziej ogólnorozwojowych sportów dla dzieci. Regularne odwiedzanie basenu zwiększa elastyczność i wytrzymałość ciała, poprawia koordynację ruchową, wzmacnia układ oddechowy, pomaga w korekcji wad postawy i wzmacnia pracę całego układu krążenia.

By nasz maluch mógł w pełni komfortowo korzystać z tych dobroczynnych właściwości, należy wyposażyć go w odpowiednie akcesoria basenowe. Oprócz kostiumu, czepka, klapków i okularków niezbędny jest okaże dobry ręcznik basenowy. Jakie cechy musi on mieć by nie tylko spełniał swoją funkcję, ale też podobał się młodemu użytkownikowi?

Dziecięce ręczniki na basen - bezpieczeństwo

Każdy rodzic chce, by jego syn czy córka byli przede wszystkim bezpieczni. Dlatego też marka Dr.Bacty każdy stworzony przez siebie ręcznik na basen dla dzieci pokryła powłoką antybakteryjną Polygiene. Została ona opracowana przez najlepszych, szwedzkich specjalistów, którzy od lat udoskonalają stworzoną przez siebie technologię. Powłoka Polygiene hamuje namnażanie się niechcianych bakterii sprawiając, że materiał jest w pełni bezpieczny dla skóry. Dodatkowo chroni ona ręcznik przed powstawaniem przykrych zapachów, dzięki czemu dłużej zachowuje on świeżość.

Basenowy ręcznik dla dzieci Dr.Bacty Maski

Ręcznik basenowy dla dzieci - materiał, rozmiar

Skóra maluchów jest delikatna. Dlatego też dziecięce ręczniki basenowe szybkoschnące muszą być dla niej bardzo łagodne. By tak było, Dr.Bacty postawiło na trwałe i przyjemne w dotyku ultramikrowłókno, czyli najwyższej jakości mikrofibrę. Jej dodatkowymi zaletami są niewielka waga i mały rozmiar po złożeniu, co jest niezwykle ważne jeśli produkt ma być noszony w plecaku malucha, a także świetna chłonność.

Kąpielowy ręcznik basenowy dziecięcy Dr.Bacty Kotki
Ręcznik kąpielowy basenowy dla dzieci Dr.Bacty Wieloryby

A jakie wymiary powinny mieć wspomniane akcesoria basenowe dla najmłodszych? Muszą być one na tyle duże, by maluch mógł się spokojnie owinąć materiałem. Jednocześnie jednak ręcznik kąpielowy na basen dla dziecka nie może być za wielki, gdyż wtedy dziecko może potknąć się o luźne zakończenia tkaniny. Analizując obie te kwestie Dr.Bacty stworzyło dedykowane ręczniki dla najmłodszych pływaków mające wymiary 60 x 130 cm. Oczywiście jeśli nasze dziecko jest już wyższe, ma kilkanaście lat, wtedy równie dobre będą dla niego ręczniki o wymiarach 70 x 140 cm.

Ręcznik na basen dla dziewczynki Dr.Bacty Dream
Ręcznik na basen dla chłopca Dr.Bacty Autka

Ręcznik szybkoschnący na basen dla dziecka - design

O kluczowych funkcjonalnościach powyższych produktów powiedzieliśmy już całkiem sporo. Teraz więc czas na to, by napisać kilka słów o designie, jaki mają ręczniki dla pływaków w najmłodszym wieku. On bowiem jest niemniej ważny niż sama wygoda użytkowania.

Na każdy dziecięcy ręcznik na basen z mikrofibry marka Dr.Bacty w procesie trwałej sublimacji naniosła niesamowite, radosne wzory, dopasowane do różnych wieku i upodobań użytkowników. Dla najmłodszych fanów basenu możemy wybrać np. ręcznik w wesołe kotki lub ten w wieloryby. Małe księżniczki docenią ręcznik z baletnicą, zaś chłopcy będący fanami czterech kółek zakochają się w ręczniku w autka.

A co dla nastolatków? O nich też marka Dr.Bacty nie zapomniała. Ręcznik pływacki dla dzieci w tym wieku może posiadać wzór etno mozaiki czy nawet twarzy wilka.

Młodzieżowy ręcznik na basen Dr.Bacty Mozaika
Ręczniki na basen dla nastolatków Dr.Bacty Wilk
pixel