Darmowa dostawa od 1,00 zł

Turystyczne

( ilość produktów: 16 )

Co powinien mieć każdy ręcznik turystyczny?

Pakujesz plecak na pieszą wycieczkę w góry. Włożyłeś już zapas ubrań i jedzenia, kosmetyki, buty, smartfon z ładowarką i powerbankiem. Zadbałeś o kurtkę przeciwdeszczową, mapę, a nawet kompas. I nagle… Jeszcze ręcznik! Tylko gdzie go zmieścić, skoro wszystkie przestrzenie są wypchane już niemal po brzegi? Z pomocą przychodzi ręcznik podróżny. Mały, lekki, kompaktowy, a przy tym bardzo efektywny we wchłanianiu wody. Warto postawić na jak najlepszy jego model, który zapewni dodatkową wygodę podczas wyprawy. Jaki będzie ten najlepszy z najlepszych produktów?

Ręczniki turystyczne szybkoschnące – bez nich ani rusz

Będąc w domu, mokrą dzianinę możesz zostawić na dłuższy czas na grzejniku czy powiesić do wyschnięcia na balkonie. Na wycieczce nie masz takiego komfortu. Tu miejsca jest mało, a częste przemieszczanie się z miejsca na miejsce nie daje zbyt wiele czasu na to, by woda spokojnie odparowała z mokrych materiałów. Dlatego też ręczniki podróżne, podobnie jak ręczniki sportowe, muszą być wykonane z włókien schnących zdecydowanie szybciej niż bawełna czy inne do niej podobne, takich jak ultramikrowłókno z poliestru i nylonu.

Pozostałe cechy, które warto by miały wszystkie ręczniki turystyczne z mikrofibry, to między innymi:

  1. właściwości antybakteryjne – dzięki nim nawet jeśli materiał schowamy do plecaka wilgotny, nie będzie on brzydko pachniał

  2. niewielka waga – żeby nie zwiększać zbytnio wagi całego bagażu

  3. wszyty elastyczny uchwyt do zawieszania – który będzie można przytwierdzić nawet do zewnętrznej części plecaka

  4. wchłanianie wody na poziomie nawet ponad czterokrotnie większym niż początkowa waga ręcznika

Kolor
Rozmiar
Zastosowanie
Chłonność
Pokaż tylko
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług korzystamy z informacji przechowywanych w przeglądarce internetowej. Zapoznaj się z polityką cookies.
Zamknij
pixel