Ręczniki turystyczne

( ilość produktów: 7 )

Co powinien mieć każdy ręcznik turystyczny?

Pakujesz plecak na pieszą wycieczkę w góry. Włożyłeś już zapas ubrań i jedzenia, kosmetyki, buty, smartfon z ładowarką i powerbankiem. Zadbałeś o kurtkę przeciwdeszczową, mapę, a nawet kompas. I nagle… Jeszcze ręcznik! Tylko gdzie go zmieścić, skoro wszystkie przestrzenie są wypchane już niemal po brzegi? Z pomocą przychodzi ręcznik podróżny. Mały, lekki, kompaktowy, a przy tym bardzo efektywny we wchłanianiu wody. Warto postawić na jak najlepszy jego model, który zapewni dodatkową wygodę podczas wyprawy. Jaki będzie ten najlepszy z najlepszych produktów?

Ręczniki turystyczne szybkoschnące – bez nich ani rusz

Będąc w domu, mokrą dzianinę możesz zostawić na dłuższy czas na grzejniku czy powiesić do wyschnięcia na balkonie. Na wycieczce nie masz takiego komfortu. Tu miejsca jest mało, a częste przemieszczanie się z miejsca na miejsce nie daje zbyt wiele czasu na to, by woda spokojnie odparowała z mokrych materiałów. Dlatego też ręczniki podróżne, podobnie jak ręczniki sportowe, muszą być wykonane z włókien schnących zdecydowanie szybciej niż bawełna czy inne do niej podobne, takich jak ultramikrowłókno z poliestru i nylonu.

Pozostałe cechy, które warto by miały wszystkie ręczniki turystyczne z mikrofibry, to między innymi:

  1. właściwości antybakteryjne – dzięki nim nawet jeśli materiał schowamy do plecaka wilgotny, nie będzie on brzydko pachniał

  2. niewielka waga – żeby nie zwiększać zbytnio wagi całego bagażu

  3. wszyty elastyczny uchwyt do zawieszania – który będzie można przytwierdzić nawet do zewnętrznej części plecaka

  4. wchłanianie wody na poziomie nawet ponad czterokrotnie większym niż początkowa waga ręcznika

  5. ciekawy, tematyczny nadruk, którego doskonałym przykładem jest ręcznik z górskim krajobrazem
rozmiar
Kolor
Płeć
Chłonność
pixel